Konkursy i olimpiady

Uczniowie naszej szkoły wyróżnieni w XX konkursie internetowym „Skąd ten swąd”

Uczniowie Michał Szudrewicz z kl. 2A oraz Mateusz Szudrewicz i Wiktor Piwowarczyk z kl. 1B otrzymali wyróżnienie w konkursie internetowym XXIV „Tygodnia Ziemi” za stronę smog-mce.cba.pl Wręczenie nagród odbyło się w czwartek 27 kwietnia 2017 r. w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Gratulujemy.

 


Wojciech Kajfosz laureatem konkursu kuratoryjnego z historii

W dniu 4 kwietnia, w Zespole Szkół Elektroniczno-Informatycznych w Sosnowcu, odbyła się uroczysta gala przyznania tytułów laureatów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjum. Nasze gimnazjum, jako jedno z czterech mysłowickich, także mogło się cieszyć laureatem – Wojciech Kajfosz, uczeń p. mgr Anny Pikulskiej-Stępień, został laureatem konkursu historycznego. Warto nadmienić, iż był on w tym roku jedynym laureatem na terenie sosnowieckiej delegatury kuratorium, który zdobył ten tytuł jako pierwszoklasista. Gratulujemy!.

 


XV Wojewódzki Konkurs Biblijny

Finalistą XV Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego, którego organizatorem i gospodarzem była diecezja sosnowiecka, został nasz uczeń Michał Warzecha. Był on jednym z 61 gimnazjalistów, wyłonionych w etapach diecezjalnych, którzy popisali się nieprzeciętną wiedzą na temat Listu św. Pawła do Rzymian i Listów św. Piotra.
Wysoki poziom konkursu wymagał solidnej pracy nad tekstami biblijnymi. Michał dzięki własnemu wysiłkowi zasłużenie zdobył laury finalisty. Sukces jest tym większy, ponieważ będąc w I klasie musiał konkurować ze starszymi kolegami i koleżankami.
Konkurs miał uroczysta oprawę, i został zaszczycony przez licznych gości  m.in. Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty Urszuli Bauer.
Gratulujemy Michałowi sukcesu  i życzymy powodzenia na kolejnym konkursie w przyszłym roku.